Informace o výluce SŽDC, s.o. na železniční trati č. 086 mezi stanicemi Jablonné v Podještědí – Mimoň

Provozovatel dráhy Správa železniční dopravní cesty, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati 086 Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa – Liberec, která bude probíhat v úseku Jablonné v Podještědí – Mimoň ve dnech 28. srpna 2018 od 7:20 hod. až 29. srpna 2018 do 17:20 hod..

Účelem této výluky jsou opravné práce na železničním svršku ve vyloučeném úseku a oprava žel. přejezdu u zastávky Velký Grunov.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením:

Doprava je z důvodu uzavírky silnice II/270 v Jablonném v Podještědí po dobu výluky organizována podle výlukového jízdního řádu.

Rychlíky jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Jablonné v Podještědí – Česká Lípa hl. n. a opačně bez obsluhy zastávky Mimoň. V úseku Mimoň – Česká Lípa hl. n. a opačně jsou vedeny vlaky dle pravidelného jízdního řádu. Cestující do/z Mimoně ve směru od/do Liberce (Jablonného v Podj.) budou přepraveni osobními vlaky v úseku Mimoň – Česká Lípa hl. n. a opačně a náhradní autobusovou dopravou v úseku Jablonné v Podještědí – Česká Lípa hl. n. a opačně.

Spěšné a osobní vlaky jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Jablonné v Podještědí – Česká Lípa hl. n. a opačně bez obsluhy zastávek v celém úseku. V úseku Mimoň – Česká Lípa hl. n. a opačnějsou vedeny vlaky dle pravidelného jízdního řádu. 
Zastávky Velký Valtinov, Brniště, Velký Grunov, Pertoltice pod Ralskem jsou obsluhovány zvl. linkou náhradní autobusové dopravy, která bude mít přípoje od/k vlakům v Rynolticích.Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Jablonné v Podještědí – před staniční budovou (Švermova ulice)

Velký Valtinov – na silnici III/26834 u odbočky k žel. zastávce
Brniště – na silnici III/27011 na autobusové zastávce „Brniště, žel.st.“
Velký Grunov – na silnici II/2709 na autobusové zastávce „Brniště, Velký Grunov, Mitop“
Pertoltice pod Ralskem – na silnici III/2708 na autobusové zastávce „Pertoltice pod Ralskem, statek“
Mimoň – před staniční budovouČeská Lípa hlavní nádraží  v Bulharské ulici před novou staniční budovou

Upozornění
U všech vlaků nebudou v úseku s náhradní autobusovou dopravou garantována služba uvedená v jízdním řádu tzn. „Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku“, „Přeprava spoluzavazadel“ a „Úschova během přepravy“. Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.

Za případné komplikace způsobené výlukami se předem omlouváme.

České dráhy, a.s., Generální ředitelství
Regionální obchodní centrum Liberec

Přímý odkaz na tento článek: https://pertoltice.cz/informace-o-vyluce-szdc-s-o-na-zeleznicni-trati-c-086-mezi-stanicemi-jablonne-v-podjestedi-mimon/